Extraligoví házenkáři Kopřivnice si vyšlápli na mistrovskou Duklu!

16.10.2017

Do Kopřivnice dorazili v rámci šestého kola obhájci titulu z pražské Dukly

KH Kopřivnice - HC Dukla Praha 34:32 (14:14)

V sobotním utkání, kterému přihlížela téměř vyprodaná hala, jsme mohli být svědky velmi vyrovnaného duelu, přesto to byl ambiciózní tým Dukly, který častěji ve druhém dějství zaostával za soupeřem. Kopřivnice opakovaně dokázala odskočit na rozdíl dvou tref a domácí cítili šanci. Přesto, že tři minuty před koncem Dukla vyrovnala na 30:30, dokázali hráči Kopřivnice vsítit do konce zápasu ještě čtyři branky zatímco Dukelští jen dvě, a tak Kopřivnice drží kontakt se špičkou tabulky a zapisuje další dva body za výhru 34:32. Svěřenci Lubomíra Veřmiřovského si tak došli pro další cenný skalp a potvrdili, že se z kopřivnické palubovky budou v letošním ročníku odvážet body jen velmi těžko. Na sražení Dukly se výrazně podílel sedmigólový Fulnek, kterému sekundovali s šesti zásahy Bukovský a Střelec. Nutno také vyzdvihnout famozní výkon kopřivnického brankáře Žingora, který se opět rozchytal k parádnímu výkonu a byl po zásluze fanoušky vyhlášen jako hráč zápasu.  Hlavním klíčem k dalšímu cennému triumfu byl však znovu výtečný týmový výkon. V čele tabulky je Zubří. Dva body ztrácí mistr z let 2014-2016 Plzeň, jež si ligový zápas předehrála už ve středu kvůli startu v Poháru EHF, a také Kopřivnice.

Pozápasové ohlasy trenérů:

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Bylo to moc hezké utkání a o to nám především jde. Chceme, aby všichni fanoušci viděli špičkové zápasy s napětím až do konce. Věděli jsme, že Dukla u nás musela vyhrát, protože v minulém kole ztratila. Nejdůležitější bylo, že se kluci soupeři vyrovnali hned od začátku a Dukla nešla do výraznějšího vedení. Každopádně musím před dnešním výkonem Dukly smeknout, protože se s námi dokázala držet celý zápas. Bylo to strašně těžké, protože v momentě, kdy jsme dali gól, tak jsme pak okamžitě inkasovali. V tom to bylo náročné. Dukla předváděla parádní přechod do útoku. Čekal nás silný a sehraný celek, který je silný na všech postech. Je to pro nás velmi cenné vítězství. Chtěl bych také poděkovat všem divákům za parádní kulisu. Ta byla opravdu vynikající. Přišla skoro plná hala a jsem rád, že jsme fanoušky mohli odměnit dvěma body."

Jan Josef, trenér HC Dukla Praha: "Kopřivnici musím pogratulovat k zaslouženému vítězství, protože bojovala do poslední minuty a vítězství si zasloužila. My jsme si ho nezasloužili. V prvním poločase jsme měli proměňovat šance a vést o čtyři branky. V posledních patnácti minutách jsme soupeře dokázali v útoku dostat pod tlak, ale stejně jsme potom inkasovali. Závěr už byl vabank."

Nejvíce branek: Fulnek 7/1, Střelec 6, Bukovský 6 - Sviták 6/1, Mubenzem 5, Syřínek 5/3. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/4. Vyloučení: 7 (ČK Mynář):5 (ČK Šustek, přímá ČK Patzel). Diváci: 850.