Extraligoví házenkáři Kopřivnice převálcovali Nové Veselí

12.12.2017

Kopřivničtí házenkáři vrátili porážku družstvu Nového Veselí, které kopřivnický výběr porazilo ve středečním zápase Českého poháru.

Kopřivničtí házenkáři porazili nepříjemného soupeře z Vysočiny už podruhé v sezoně a v tabulce se momentálně vyhřívají na 4. příčce.

Osmadvacet branek, z toho čtrnáct poločasových, nastříleli v domácím zápase házenkáři Kopřivnice, kteří porazili tým Nového Veselí o sedm gólů a oplatili tak Veselanům pohárovou porážku z uplynulého týdne. Kopřivničtí házenkáři vedli už v 18. minutě o šest branek (10:4) a hosté do poločasu jenom zkorigovali. I ve druhém poločase si pak kopřivničtí kanonýři vedení Petříkem a Gřesem udržovali šestibrankový odstup a v poklidu dovedli zápas k vítězství a dvěma bodům. Kopřivnice tak zcela po zásluze slavila dvoubodový zisk a velký podíl na to měl rovněž výborně chytající Žingor.

"Z utkání jsme měli obavy, protože Nové Veselí odehrálo perfektní pohárový zápas. Takže jsem strašně vděčný za to, že jsme uhráli dva nesmírně cenné body. Na tohoto soupeře je strašně těžká příprava, protože má sílu ve všech činnostech. Konečný výsledek úplně neodpovídá průběhu hry. Oproti pohárovému zápasu jsme ale změnili některé prvky v obraně a bylo to tak z naší strany o něco lepší," konstatoval po utkání kouč KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

Oba celky čeká ještě třetí vzájemný duel v krátkém sledu, když je ve středu 20. prosince od 18 hodin na kopřivnické palubovce na programu odvetné utkání pohárového čtvrtfinále.

KH Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 28:21 (14:11)

Nejvíce branek: Petřík 8/3, Gřes 6, Hanus 3, Mynář 3/1 - Sekulič 4, Skalický 3, Veselý 3/1, Melichar 3. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 6/4 - 4/1. Vyloučení: 6:4. Diváci: 590.