Extraligoví házenkáři Kopřivnice porazili ve vypjatém derby Hranice!

27.11.2017

Parádní házenkářská podívaná byla k vidění v 10. kole házenkářské extraligy v Kopřivnici, kde přijely nedaleké Hranice s početnou skupinou svých věrných příznivců.

Pikantní regionální derby v házenkářské extralize s hranickým Cementem nakonec téměř před osmi stovkami bouřlivých diváků rozhodl v úplném závěru spojkový palič Miroslav Rachač, který odstartoval mohutný gejzír kopřivnické radosti, když brankou z devítimetrového hodu prostřelil hranickou zeď a přerušil tak třízápasovou šňůru výher Cementářů.

Vyrovnaný duel nabídl poločasový stav 17:17. Domácí se však drželi ve vedení po většinu prvního dějství. Po změně stran si ani jeden z celků nevybudoval výraznější vedení a v poslední minutě zápasu pak přišel infarktový závěr. Hranicím se nejprve podařilo čtyřicet vteřin před koncem vyrovnat, ale tři vteřiny před závěrečným klaksonem se devítimetrového hodu chopil Rachač, jenž propálil hranickou zeď, a i když si výborný Kučerka sáhl na míč, ten nakonec skončil za velké euforie domácí haly až v síti.

"Musím uznat, že remíza by utkání slušela, ale jsem moc rád, že se nám v závěru podařilo proměnit poslední devítku a máme dva body. Kluky musím ocenit za bojovnost, protože na hřišti nechali všechno, ale tak špatně bránit jsem je ještě neviděl. Ale je strašně těžké vyhrát, když se tolik nedaří, takže za to klobouk dolů", hodnotil zápas lodivod domácího celku Lubomír Veřmiřovský.

"Pro diváky to bylo určitě atraktivní utkání. Velká škoda, že jsme ve druhém poločase neproměnili důležité situace, kdy jsme mohli jít do dvougólového vedení. Nepodali jsme špatný výkon a zápasu by slušela remíza, ale Kopřivnice nakonec šťastně vyhrála," konstatoval po zápase trenér Cementu Libor Hrabal.

Kopřivničtí házenkáři si po nejtěsnější možné výhře upevnili páté místo tabulky a již tento čtvrtek budou zajíždět na palubovku jičínského Ronalu, kde by rádi dosáhli na další body. Toto utkání bude přenášeno živě v 19:20 na televizním kanále čt4 sport.