Ani mě nenapadlo se nepřiznat, říká Filip Hardt, který opravil výrok rozhodčího v neprospěch týmu

26.09.2017

Kus odvahy a duchu pro fair play prokázal v sobotním utkání s Plzní na spojce hrající Filip Hardt, když ve druhém poločase za stavu 23:22 pro Kopřivnici se po jedné ze střel soupeře přiznal k teči.

Běžela 50. minuta, když se k míči při obléhání domácí branky dostal plzeňský Jakub Tonar. Vystřelil a míč skončil těsně vedle brány. Rozhodčí ukázal míč pro Kopřivnici. Proti byl však Hardt, který ihned zvednutou rukou hlásil sudímu, že míč při obranném zákroku lehce tečoval konečky prstů. K balonu se proto dostali zpět Plzeňští a pokračovali v útoku.

Gól z něj však nedali. "Určitě to bylo super gesto, klobouk dolů před ním, protože 90 procent hráčů by to myslím nepřiznalo," poznamenal asistent trenéra Kopřivnice Jiří Gřes ml.. Samotného Hardta ani nenapadlo, že by se nepřiznal. "Myslím, že to je normální nebo že by to mělo být automatické, že se hraje fair play, že se hraje pro diváky a že když chce někdo vyhrát, tak by to vítězství mělo být férové," míní kopřivnický hráč.

Věří, že kdyby po jeho přiznání Plzeň vyrovnala a třeba i otočila vývoj utkání, že by mu to v šatně nikdo nevyčítal. "Myslím, že by to kluci pochopili. Snad," pousmál se.

Podle Gřese nemá Hardt mezi rozhodčími zrovna pověst Mirka Dušína. Doufá, že mu sobotní chlapské gesto u nich třeba pomůže. Kopřivnická spojka nezastírá, že si na tvrdé hře zakládá. "I trenér Veřmiřovský mi dává hodně prostoru, protože se snažím hrát tvrdě. Ale vždy když hraju tvrdě, tak se snažím aby to bylo férové zepředu a nebylo to nic zákeřného," vyprávěl Hardt, který je přesvědčen o tom, že mezi extraligovými rozhodčími zas tak špatnou pověst nemá.